Zmiany są nieuniknione

Zmiany są nieuniknione

Zmiany są nieuniknione

Zmiany choć często bolesne, to nieuniknione. Najczęściej paraliżujące. Zmiana pracy, przeprowadzka, koniec związku itp. dla umysłu wszystko co nowe na początku sieje strach i lęk.

No bo jak to teraz będzie?

Przecież po staremu wszystko jest jasne, wiemy jak żyć i czego się spodziewać od życia. Umysł drepcze utartymi ścieżkami więc nie ma obaw. Jednak czy to co już jest normą i nie paraliżuje, kiedyś na też nią było?

Zapewne nie. Bo na początku wszystko sieje lęk, jednak po czasie kiedy przetrzemy nieznaną ścieżkę i damy się poprowadzić, to po jakimś czasie okazuje się, że wszystko się ułożyło. I znów jest bezpiecznie. Lęk, który wcześniej paraliżował teraz już ustał. Umysł nauczył się nowego więc sytuacja opanowana. 

Z obserwacji wnioskuję, że zmiany zawsze przychodzą kiedy jesteśmy na nie gotowi. Jakoś tak ten wszechświat działa, że czasem nas rzuci na głębokom wodę, ale tylko wtedy kiedy już umiemy pływać i wie, że sobie poradzimy. Kiedy wiem, że przyszedł czas na jakąś zmianę i pojawia się lęk o to, co będzie dalej i jak ja sobie teraz poradzę powtarzam sobie, że jakoś to będzie. Że skoro tak ma być, to znaczy, że jestem na to gotowa i to będzie dla mnie dobre. 

W życiu też jest tak, że nie ma zmian na gorsze. Jakoś to tak działa. Już kilka takich okresów miałam, że wszystko się waliło i paliło nie wiedziałam co mam dalej robić nie widziałam żadnych szans, a tu nagle nie wiadomo skąd pojawiały się możliwości których wcześniej nawet nie widziałam. I z czasem okazywało się, że dobrze że to wszystko się tak poukładało. 

Trzeba pamiętać, że jeśli w życiu coś się zmienia, to zawsze na lepsze i tylko wtedy kiedy jesteśmy na to gotowi. Tak działa wszechświat 🙂 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.