Jaką masz duszę? Wiek duszy.

Na początku pragnę zaznaczyć, że jest to wpis dla tych, którzy wierzą w dusze, reinkarnacje, i boską świadomość. Jeśli nie wierzysz, ale jesteś ciekawy i szukasz na ten temat wiedzy, to również zapraszam do lektury. Nie wiem czy tak jest na pewno, bo nie można tego w żaden sposób udowodnić. Wydaje mi się, że tak może być.

Tak więc człowiek składa się z duszy, ciała i umysłu. Dusza, to cząstka świadomości, która zostaje zesłana w ciało.  Świadomością jest Bóg, który jest we wszystkim co nas otacza. Można go znaleść w roślinach, zwierzętach jak i w nas. Dusza przychodzi na ziemie, bo tylko w ciele jest w stanie doświadczać różnych przeżyć takich jak emocje, doświadczenia, tragedie, miłość. Ziemia jest dla niej jak szkoła, w której się uczy. Czym dusza więcej razy reinkarnuje w ciało tym ma więcej doświadczeń i jest „mądrzejsza”. Nie daje się łatwo oszukać, a z każdym kolejnym wcieleniem zaczyna się budzić i przypominać sobie po co tu przyszła i do czego zmierza. Do czego zmierza dusza? Do miłości, do wyjścia poza umysł, do zjednoczenia się z Bogiem.

Istnieje pewna teoria, pod którą jestem w stanie się pod pisać, a mówi ona o etapach przez które dusza przechodzi. I w zależności na jakim dusza jest poziomie człowiek ma odmienne wartości w życiu. Oczywiście nie jest to sztywne założenie. Mam przyjaciela ze starą duszą, który ma dwójkę dzieci. Życie jest życiem więc różnie bywa. W ostatecznym rozrachunku my mamy nad nim kontrole i my podejmujemy decyzje. Ja etapy dusz rozpatruje pod kontem ciekawostki 🙂

Jak poznać wiek duszy?

Etapy duszy
  1. Poziom niemowlęcy
  2. Poziom dziecka
  3. Młoda dusza
  4. Dusza dojrzała
  5. Stara dusza

Dusze noworodków

Dopiero wyszły od Boga. Jest ich zalednie 1-2% całej populacji na świecie. Często dużo przebywają z przyrodą. Boją się społeczeńst bardziej rozwiniętych. Posiadają wysoce rozwinięty instynkt. Zazwyczaj żyją krótko, a ich życie, to ciągła walka o przetrwanie. Najwięcej osób z niemowlęcą duszą można znaleść w Iraku, Iranie, Gwatemali, Honduras i innych mało rozwiniętych biednych krajach.

Dusza dziecka

Gdy dusza niemowlęca zaczyna powoli pojmować jak działa świat ma za sobą kilkanaście reinkarnacji powoli zaczyna przechodzić na poziom dziecka. Dusze dziecięce muszą mieć nad sobą lidera, a więc są fanatykami religii. Zakładają rodziny, w ktorych płodzą dużo dzieci. Są to typowe osoby zafiksowane życiem. Nie widzą nic więcej poza pracą, rodziną, i kościołem.

Młoda dusza

Ich wartościami jest niezależność i dążenie do tego czego pragną. Na tym etapie często dusze doświadczają bogactwa i sukcesu materialnego. Uważają się za lepsze. Chcą coraz więcej i więcej, ponieważ mają skłonności do porównywania siebie z innymi i oczywiście chcą być najlepsze. Pragną odnosić sukcesy, sławę. To typowi materialiści, którzy z życia ziemskiego chcą wyciągnąć jak najwięcej.

Dusza dojrzała

Gdy dusza młoda zdaje sobie sprawę, że pieniądze i sława nie dają szczęścia , że cały poklask i wygrana nie mają wartości, zaczynają zadawać sobie pytania. Co ja tu robię? Kim ja jestem? Na etapie duszy dojrzałej jest mnóstwo bólu i samobójstw często alkohol i narkotyki. W tych wcieleniach jest mnóstwo uczuć, dramatów i empatii. Życie jest wypełnione porywającymi emocjami. W naszym kraju zdecydowanie jest najwięcej właśnie tych duszyczek.

Dusza stara

Dusze te mają za sobą ogrom reinkarnacji dlatego cechuje je spokój i zdystansowanie, są nastawione pokojowo. Wiedzą, że wszyscy na głębokim poziomie jesteśmy całością tego samego. Dusze te nie robią rzeczy wbrew sobie najczęściej szukają pracy, która będzie jednocześnie tym po co tu przybyły czyli rozwój duchowy. Nie robią na niej wrażenia bogactwo, luksusowe jachty i sława tak jak w przypadku dusz młodych. Maja skłonności do miłości uniwersalnej. Można je rozpoznać po wysokim poziomie rozwoju. Dusze te nie przywiązują się do niczego dzięki czemu nie cierpią. Żyją w zgodzie ze sobą i możliwie dużo czasu poświęcają rozwojowi.

Więcej na temat poszczególnych etapów duszy w artykule

 

Gdyby teoria wieku dusz była prawdziwa, to na jakim etapie jest Twoja dusza??

 

Polecam: Czy kościół ma coś wspólnego z Bogiem?