Wdzięczność, jeden z elementów SZCZĘŚCIA

Wiele ludzi uważa się za nieszczęśliwych, ponieważ nie maja samochodu, partnera, domu, chciałoby więcej zarabiać itd.

Jednak problem nie tkwi w tym czego nie mamy. Cokolwiek byśmy nie za pragneli jak już, to zdobędziemy, to da nam to chwilowe zaspokojenie potrzeby, a za moment na to miejsce wskoczy kolejnych 8 rzeczy do zrealizowania „dzięki którym będziemy szczęśliwi”

Dla większość ludzi sukces= szczęście. Jednak jest w drugą stronę. Najpierw trzeba odnaleźć szczęście w sobie, aby później móc osiągnąć prawdziwy sukces.

Twoje szczęście już w tobie jest, Ty jedynie musisz je w sobie znaleść. Dobrym ćwiczeniem na odnalezienie jednego z elementów szczęścia jest wdzięczność.

Znajdź odpowiednie miejsce. Może to być czas przed snem, podczas kąpieli lub przy porannej kawie. Rzeczy, za które odczuwamy wdzięczność, możemy wymieniać w myślach bądź zapisywać w notatniku. ( z dnia poprzedniego)

 

5 rzeczy za jakie jesteś wdzięczny

np. za słońce za oknem, za nogi i ręce, za to, że dziś się obudziłeś i możesz przeżyć kolejny wspaniały dzień, za spotkanie z kolegą, którego dawno nie widziałeś. Możesz tu wypisać wszystko co Ci przyjdzie do głowy. Mogą to być drobiazgi. To nie ma większego znaczenia. Ważne, aby wyćwiczyć w sobie nawyk wdzięczności

 

Ćwiczenie jest też dobre nauki pozytywnego myślenia

3 miłe rzeczy jakie dziś zrobiłeś

Co zrobiłeś dobrego dziś dla innych np. przeprowadziłem staruszkę przez pasy, kupiłem bratu loda, opowiedziałam żart w pracy itd

3 miłe rzeczy, które Tobie się przytrafiły.

3 rzeczy które Ci się w Tobie podobają.

 

Ważne jest to, aby starać się, aby rzeczy nie powtarzały się. Najlepiej, aby wykonywać to regularnie. Z biegiem czasu automatycznie będziesz odczuwał wdzięczność za to co Ci się przydarza. A jak jesteśmy za coś wdzięczni, to świat działa na naszą korzyść i daje nam coraz więcej powodów do wdzięczności.

 

Wdzięczność powoduje poprawę samopoczucia i szczęście w życiu. Bądź wdzięczny innym ludziom, ale bądź też wdzięczny sobie. Powodów do wdzięczności jest mnóstwo. Czym bardziej będziesz je dostrzegał tym będzie ich więcej w twoim życiu.

 

Ćwiczenie to wzbudza więcej pozytywnych emocji, a poczucie szczęścia wskakuje na poziom wyżej.

 

Poczucie własnej wartości

Czym jest prawdziwe szczęście