Twoja intuicja wie więcej niż świadomy umysł. Słuchaj jej

 

Na codzień jesteśmy pochłonięci życiem. Cięgle gdzieś biegniemy. Nie mamy chwili dla siebie. Czasu poświęconego w wsłuchać w siebie. Umysł działa na pełnych obrotach. Rozwiązuje problemy, konflikty. Jednak umysł nie zna odpowiedzi na każde nasze zapytanie. 

Często bywa tak że staniemy na życiowym zakręcie. Nie wiemy którą drogą dalej iść. Czasem nie mamy na siebie żadnego pomysłu. Stracimy pracę, nie wiemy jaki kierunek zawodowy wybrać, mamy wątpliwości czy to właśnie ten partner jest na całe życie. Czasem stoimy przed trudnymi decyzjami na które nie możemy znaleść odpowiedzi. I jest to całkiem normalne dlatego, że umysł nie zna odpowiedzi na wiele pytań. Umysł jest do logicznego myślenia jednak trzeba przyznać że życie logiczne nie jest. I czasem szukamy odpowiedzi nie tam gdzie trzeba.

Czym jest intuicja?

Jest wiele teorii ja jestem bliska tej która mówi, że intuicja, to cząstka boga która jest w nas. Inni nazywają, to duszą. Intuicja nie mówi ”wydeję mi się, że …” Intuicja WIE co należy zrobić. Każdy z nas ma do zrobienie coś innego, a intuicja jest naszym drogowskazem, który oświetla nam drogę którą mamy podążać. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego wewnętrznego drogowskazu przez co nie korzystają z tego. 

Myślę, że kiedy nie słuchamy wewnętrznego głosu, który podpowiada nam gdzie mamy iść nie osiągniemy szczęścia. Bo należy pamiętać, że nie ciało jest najważniejsze na tej ziemi. Ciało to jedynie pojazd niezbędny aby nasza dusza mogła się przejawić. Kiedy dusza nie jest spełniona, to my także będziemy odczuwać brak sensu w życiu. Dlatego tak ważne jest aby jej słuchać. Ona szepce do nas cichutko czego pragnie bądź jak mamy postąpić. A my w zgiełku dnia codziennego często nie jesteśmy w stanie jej usłyszeć. Myślę także, że ma ona bardzo duży wpływ na funkcjonowanie naszego ciała. Dlatego kiedy naprawdę mocno zbłądzimy jest w stanie dla naszego dobra wywołać chorobę abyśmy obudzili się. Mnóstwo ludzi mówi, że żyło źle nagle zachorowało co przewartościowało ich życie o 360 stopni – ja także do nich należę. 

Dlatego tak ważne jest aby wsłuchać się w siebie.

Dlatego medytacja jest tak ważna. Ona pomaga nam wyciszyć umysł skupić się na ciele. Praktykując ją regularnie mamy szanse na kontakt z źródłem nieskończonej wiedzy.

Ponieważ uważam że ona zna odpowiedz na każde pytanie. Jednak my utraciliśmy z nią kontakt. Naszym móżdżkom się wydaje, że są mądre, że dużą wiedzą. Myślę jednak że, prawdziwa wiedza jest ukryta właśnie w nas, a przez tryb naszego życia nie mamy do niej dostępu. 

Dlatego kiedy nurtuje Cię jakiś problem. Nie wiesz jak postąpić znajdź chwilę w ciszy idź do przyrody wsłuchaj się w siebie i zapytaj się siebie czego naprawdę chcesz. Czego pragniesz? I pamiętaj że głęboko w tobie jest odpowiedz na to pytanie musisz jedynie dać sobie czas i słuchać głosu intuicji. 

 

Poczuj swoje ciało – usłysz głos intuicji