3 kroki, aby stać się autentycznym.

W dzisiejszym świecie każdy chce być kimś. Ludzie chcą być bardziej zabawni, bogaci, odważni, mądrzy. Kreują swoją postać wśród znajomych, aby w ich oczach prezentować się lepiej. Większość z nas nie wie kim jest, jakie są nasze prawdziwe marzenia i pasje. Realizujemy coś co często nie jest nasze. Staramy się udowadniać innym, że jacyś jesteśmy. Opinia innych jest ważniejsza niż, to co my myślimy. Ale gdzie w tym wszystkim jesteśmy prawdziwi my?

 

Słuchaj wewnętrznego głosu

Co mam na myśli? Bądź szczery wobec siebie.  Pozostań prawdziwym wobec samego siebie. Oznacza to, że należy słuchać swojego wnętrza. Swojej wewnętrznej intuicji. Głosu swojej duszy i podążać za tym, w celu własnego spełnienia. Inaczej zmarnujesz sobie życie. Matka chce, abyś został pediatrą, a ojciec mówi, że masz zostać muzykiem. Jednak wewnątrz czujesz, że kochasz rośliny i pragniesz być ogrodnikiem. Jeśli zostaniesz tym kim chciał rodzić nigdy nie osiągniesz spełnienia i szczęścia, a na dodatek nigdy nie będziesz dobry w tym co robisz. Prawdziwy sukces możesz osiągnąć jedynie robiąc, to co kochasz. Dlatego słuchaj się wewnętrznej intuicji nie zważając na głosy z otoczenia. Zostając muzykiem wewnętrzne JA będzie marzyło o byciu ogrodnikiem.

NIGDY NIE SŁUCHAJ NIKOGO, KTO MÓWI CI, JAKI MASZ BYĆ !

Nie pozwól innym osoba kontrolować i manipulować sobą. Wszyscy dają ci wskazówki do tego jak masz żyć, ale wszystko co potrzebujesz jest w Tobie.

 

Was czas jest ograniczony, dlatego nie marnujcie go żyjąc cudzym życiem. Nie utknijcie w dogmatach – nie żyjcie według tego co myślą inni. Nie pozwólcie, aby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz wewnętrzny głos. A co najważniejsze, miejcie odwagę podążać za własnym sercem i intuicją. One już wiedzą kim naprawdę chcecie zostać. Wszystko inne jest drugorzędne. Steve Jobs

 

Zdejmij maskę

Nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Pokazuj swoje emocje na zewnątrz. Kiedy jesteś zły nie tłum tej emocji. Daj jej upust. Bądź taki jaki jesteś naprawdę i czuj, to co czujesz. Gdy jesteś szczęśliwy – śmiej się !

Nie udawaj przed innymi szczęścia jeśli czujesz się źle.  Nie przejmuj się zdaniem innych ani ich opinią. Jeśli masz ochotę płakać, to płacz. Płacz pomaga uwolnić wszystkie stłumione emocje.

Gdy nasze słowa i czyny zupełnie nie pasują do tego, co myślimy i czujemy przyczynia się to do wewnętrznych napięć, które są skutkiem stresu. Nasze złe samopoczucie ( depresja, stany lękowe) mogą wynikać z dysonansu poznawczego między tym jak sami siebie postrzegamy, a rzeczywistą sytuacją. Słowa i czyny powinny odpowiadać myślą i uczuciom.

 

„Bądź kim jesteś, i mów, co czujesz, bo ci, którym to przeszkadza, są nieważni, a tym którzy są ważni, to nie przeszkadza” Dr. Seussowi

Żyj TU i TERAZ

Nie rozpamiętuj tego co było, bo to już nie wróci. Nie gdybaj, że powinieneś postąpić inaczej. Jeśli coś złego się wydarzyło, to opłacz i zapomnij nie rób z tego tragedii na całe życie. Tak samo nie przejmuj się niepotrzebnie przyszłością, bo to co nie nadeszło, to się nie zdarzyło. Jako ludzie lubimy rozpamiętywać przeszłość bądź przewidywać przyszłość, ale czy robiąc tak mamy szanse być tu i teraz? Mamy szanse na bycie szczęśliwymi ? Na wsłuchanie się w siebie? Na stanie się uważnym?

 

„Bądź prawdziwym w teraźniejszości, a wtedy będziesz autentyczny. Być tu i teraz znaczy być autentycznym.” OSHO

 

3 cechy ludzi autentycznych

Poznaj siebie

Ludzie autentyczni znają swoje wady i zalety. Znają swoje mocne strony. Potrafią być tu i teraz. Są świadomi swoich emocji i uczuć. Obserwują to co się wokół nich dzieje. Obserwują nie oceniając.

Decyduj o sobie

Ludzie autentyczni sami decydują o swoim życiu, nie ulegają wpływom innych. Nie zwracają uwagi na opinie innych ludzi.

Bądź sobą 

 

 

Polecam także: Czm różni się miłość od zakochania