Poczuj swoje ciało – usłysz głos intuicji

Mamy tyle na głowie w dzisiejszym świecie. Ciagle gdzieś biegniemy. Ciagle musimy coś robić. A to spotkanie, a to trzeba pracować, a to ktoś coś od nas chce. Nasze życie, to ścisły grafik, w którym nie ma miejsca na chwile przyjemności. Nie ma możliwości na chwile odetchnienia i relaksu. Nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest czasem położyć się i nic nie robić. Zapomnieć o wszystkim i skupić się na sobie – na swoim ciele.

Bo kiedy położysz się z intencja wypoczynku, to długo nie poleżysz. Umysł od razu zaczyna szaleć i pustoszyć twoja ciszę. Zaczyna myśleć o tym co ma zrobić i czego jeszcze nie zrobił. Zaczyna myśleć o problemach. Tworzy sobie fantazje co by było gdyby. A gdyby tak go zatrzymać ? W tym wszystkim właśnie chodzi o to, aby nauczyć się go wyłączać. Dlatego praktykuj kontrole nad umysłem. Zacznij go wyłączać kiedy jest ci nie potrzebny. Bo umysł rozwiązuje problemy jest kreatywny i bystry jednak nie potrafi odpoczywać. On ciagle pracuje, nawet podczas twojego snu.

Poczuj swoje ciało.

Leże w łóżku i nie mogę usnąć – umysł szaleje. Ale widząc to postanawiam, to zmienić. Zaczynam skupiać się na ciele. Kiedy jestem uważna na swoje ciało- jestem tu i teraz w 100%. Nie myśle o tym co mi się dziś przydarzyło bądź przydarzy jutro. Nie fantazjuje co by było gdyby. Kiedy jestem obecna – umysł się wyłącza, ponieważ on żyje tylko gdy coś się dzieje, wtedy kiedy jest podekscytowany, gdy musi rozwiązać problem bądź gdy ma jakieś zmartwienie bądź gdy nad nim nie panujemy.  I tak leże i wsłuchuje się w swój oddech i bicie swojego serce.

I kiedy leżałam tak w nocy skupiona na odczuciach w ciele poczułam kontakt ze sobą jakiego nigdy wcześniej nie czułam, znalazłam odpowiedz na nurtujące mnie już kilka miesięcy pytanie.

Zdrowie psychiczne jest niesamowicie ważne, aby o nie dbać trzeba pozwolić sobie czasem na relaks. Kiedy położysz się aby odpocząć skup się na swoim ciele. Poczuj jak oddycha. Usłysz bicie swojego serca. Poczuj dotyk rzeczy, które dotykają twojej skóry. Przed snem skup się na materiale pościeli, która otula twoje ciało. Dotknij samej siebie i poczuj jaką masz delikatną i wrażliwą skórę. Kiedy coś cię boli skup się na bólu. Poczuj swoje ciało w pełni. Poczuj jak się rusza. Obserwuj jak żyje.

W codzienności dnia Twój umysł krzyczy do Ciebie. Przez ten krzyk głos twojej duszy nie jest w stanie się przebić. A kiedy wyłączysz umysł i skupisz się na ciele, to nagle usłyszysz głos intuicji. W ciszy znajdziesz odpowiedz na nurtujące Cię pytania bądź problemy. W ciszy znajdziesz swoją drogę, która jest Ci przeznaczona. W ciszy jest odpowiedz na każde Twoje pytanie, na które umysł nie jest w stanie ci odpowiedzieć.

 

Tłumienie emocji jest destrukcyjne dla ciała. Rób i mów co czujesz.