Odnalezienie własnej drogi w życiu

Odnalezienie własnej drogi w życiu

Odnalezienie własnej drogi w życiu

Rodzimy się i po coś tu jesteśmy. Jedni są dla wiecznych dramatów, inni spełniają się w rodzeniu dzieci, jeszcze inni poświęcają się pracy i karierze. Każdy przychodzi na ziemie i próbuje różnych rzeczy. Czasem pod namową innych czasem z własnej ciekawości. Próbujemy, doświadczamy co sprawia, że dowiadujemy się kim jesteśmy i czego właściwie chcemy. 

Każdy z nas ma własną drogę. Czasem pod namową innych zaczynamy iść nie swoją ścieżką. Odwiecznym problemem człowieka jest pytanie czego ja właściwie chce? I po co tu jestem? 

I często na to nie ma odpowiedzi. Ponieważ tego nie można wymyślić, przyśnić sobie ani nikt nam tego nie powie. To po co tu przyszliśmy, czego pragniemy i w czym jesteśmy dobrzy możemy to odkryć tylko i wyłącznie poprzez doświadczenia. To one nam pokazują czy coś nas kręci czy nie. Dzięki próbowaniu różnych rzeczy dowiadujemy się co jest dla nas, a co dla nas napewno nie jest. 

Ja swojej drogi szukam już od ok. 5 lat. Przez ten czas na wiele ścieżek weszłam i wielu rzeczy próbowałam co upewniło mnie że wiele zawodów nie jest dla mnie, nie lubie i nie chce ich robić. Zdarza się, że coś nas na początku zainspiruje i nam się spodoba jednak po roku bądź dwóch możemy stwierdzić że to jednak nie to. Innym razem możemy czegoś próbować aby stwierdzić że nie lubimy tego ale po 3 latach znów tego spróbować, z myślą że może coś się zmieniło. 🙂 Ja tak mam. I uważam że takie doświadczenie , poznawanie siebie i próbowanie kiedyś sprawi że znajdziemy to coś co kochamy robić. 

Czyż nie lepiej jest szukać i błądzić z nadzieją że odnajdziemy skarb niż zadowalać się przeciętnym życiem i zmuszać do czegoś czego się nie lubi? 

 

Zmiany są nieuniknione

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.