Nie zwlekaj z podejmowaniem decyzji 

Nie zwlekaj z podejmowaniem decyzji 

Nie zwlekaj z podejmowaniem decyzji 

Wielu z nas ma tendencje do odkładania spraw na później. Dotyczy to zarówno tych błahych rzeczy jak wybór co chce dziś zjeść na obiad po te bardziej znaczące i życiowe sprawy. Ciężką do podjęcia decyzje będziemy odkładać w nieskończoność do momentu kiedy w końcu staniemy pod ścianą i będziemy zmuszeni wybrać.

Jeśli z czymś zwlekamy, to w ten sposób zazwyczaj tylko odraczamy to w czasie. To nie działa tak że coś nas ominie. Czym prędzej decyzja zostanie podjęta i zostaną podjęte działania w jej kierunku tym szybciej się przekonamy czy to dobry kierunek i czy dobrze wybraliśmy. Nie ma się co bać, że podejmiemy złą decyzje. Nikt nas za to nie ukrzyżuje. 

Własna firma

Od zawsze chciałam mieć swoją firmę. Już w czasie szkolnym wyobrażałam sobie jak to będzie kiedy dorosnę. Zawsze lubiłam bardzo pracować. Nie miało dla mnie większego znaczenia, to co będę robić. Najważniejsze było, to żeby pracować dla samej siebie. Po skończeniu szkoły znalazłam pracę jednak czułam się nieszczęśliwa. Chciałam tworzyć coś swojego co będzie nadawało mojemu życiu sens. Dlatego postanowiłam odejść z pracy i podjęłam decyzję, że zakładam swój własny biznes. Nie wiedziałam co i jak, ale tak bardzo tego pragnęłam, że zrobiłam to. Oczywiście bez mojego większego doświadczenia i pomysłu przygoda z biznesem nie trwała długo. Po całej tej przygodzie zostałam z długami, które zaciągnęłam i doświadczeniem, które było warte każdych pieniędzy. Żadna opowieść i zapewnienia nikogo nie znaczą tyle co własne doświadczenia. Po tej przygodzie jeszcze mocniej się upewniłam, że samozatrudnienie jest moim życiowym przeznaczeniem. I cieszę się że decyzje podjęłam w tak młodym wieku. 

Nie zwlekaj z podejmowaniem decyzji – doświadczenia

Doświadczenia, to najważniejsza rzecz po jaką tu przyszliśmy. To dzięki nim dowiadujemy się kim jesteśmy i czego chcemy. Dlatego nie potrzebnie jest się bać i unikać podejmowania decyzji. Tylko dzięki próbą jesteśmy w stanie się dowiedzieć czy coś jest dla nas czy nie. A czym wcześniej to zrobimy tym lepiej.

Pomyśl co może najgorszego się stać. Pierwsza wersja – przekonasz się że, to jest dla ciebie i tylko to chcesz robić dalej w życiu. Druga wersja – dowiesz się że nie, to jednak nie to. Nie dowiesz się tego dopóki nie spróbujesz. Jeśli wydaje Ci się, że Twoje miejsce jest na innym kontynencie, to nie czekaj na znaki z nieba tylko wsiadaj w samolot leć i się przekonaj. Inaczej nigdy się nie dowiesz !

Jeśli wydaje Ci się, że chcesz mieć biznes, to go zrób inaczej się nie przekonasz czy to jest faktycznie dla Ciebie. A czym prędzej to zrobisz tym lepiej ! Możesz czekać kolejne 5-10 lat aż w końcu zrobisz to i będziesz żałował że tak późno. 

 

Zobacz także: Twoja intuicja wie więcej niż świadomy umysł. Słuchaj jej

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.