Kiedy za oknem zimno, to idealny czas na książkę i filmy pod kocem z ciepłą herbatką. Dzięki temu, mam dla was 4 warte przeczytania książki i jeden genialny film.  Jeśli interesują was książki z gatunku rozwój osobisty, duchowy, miłość, emocje, to znajdziecie coś dla siebie 😉

M.Scott Peck „Droga rzadziej wędrowana”

Książka trafiła w moje ręce dzięki mojemu przyjacielowi. Napisana jest przez psychoanalityka. Opowiada on o swoich przypadkach z ludźmi, którym pomógł. W skrócie jest, to książka o psychologi miłości i rozwoju duchowym. Dzieli się na cztery rozdziały: dyscyplina, miłość, rozwój i religia, łaska.

„ Czuję że jestem naturalnym i rzeczywistym elementem ogromnej układanki, która beze mnie byłaby niepełna. Chociaż nie mogę dostrzec jej całej, wiem, że jest,wiem, że jest cudowna, i wiem, że jestem jej częścią”

W ostatnim rozdziale „Łaska” porusza interesujące zagadnienia odnośnie tego, że podczas swojej wieloletniej prac zaobserwował, że niektórzy ludzie są obdarzenie elementem łaski, a inni nie. Gdyż mimo, że w każdego pacjenta wkłada tyle samo serca i miłości niektórym po prostu nie dało się pomóc. Napisana prostym językiem dzięki czemu przyjemnie się ją czyta.

 

„Bez wątpienia w okresie od „ zakochania się” do „odkochania” czujemy, że coś osiągnęliśmy, wspięliśmy się na szczyt i nie ma potrzeby ani możliwości piąć się wyżej. Nie czujemy jednak żadnej potrzeby rozwoju: jesteśmy w pełni zadowoleni z tego co mamy”

 

Eckhart Tholle „Potęga teraźniejszości”

uważne życie

Książka o tematyce najbliższym mojemu sercu. O świadomości i uważnym życiu w tu i teraz. O skutkach niezdrowego myślenia. Książka jest kompendium wiedzy na temat tego jak zacząć praktykować w życiu bycie tu i teraz. Dla każdego kto interesuje się tematyką duchowości i świadomego życia.

„Jesteś tu, aby mógł się ziścić boski plan wszechświata”

 

 

Regina Brett „KOCHAJ”

książka regina brett

R.Brett w tej książce trochę się otwiera i zaczyna opowiadać o swoim dzieciństwie. Książka będzie fajna dla kogoś kto dopiero zaczyna pracę nad sobą. Zatytuowana: 50 lekcji o tym jak pokochać siebie.  Postanowiłam ją zamieścić, ponieważ dla osób początkujących będzie bardzo dobra.

 

 

 

 Rafał Ohme „emo sapiens”

książka emocje

Nie będę ukrywać, że do przeczytania tek książki skłoniła mnie okładka. Poza tym książka jest napisana o emocjach. Czyli na temat, który równie bardzo mnie interesuje. Autor podaje na początku książki różne dokładne definicje, które są pomocne w dalszym czytaniu. Opisuje jak kształtował się  i rozwijał nasz mózg przez miliony lat. Piszę także, że nie możemy wyzbyć się emocji, ponieważ one są nam niezbędne w życiu. Do wszystkiego podaje przykłady, dokładnie opisuje i wyjaśnia.Książka w niektórych momentach jest napisana humorystycznie przez co czyta się ją przyjemnie i szybko.

Jeśli interesujesz się tematem emocji POLECAM!

Film „Into the Wild” – Wszystko za życie (2007)

rozwój osobisty film

„Prawdziwe szczęście, to móc dzielić się nim z innymi”

Niesamowicie refleksyjne film. Jeden z lepszych jakie ostatnio oglądałam. Młody chłopak mieszkał w typowej zamożnej rodzinie, w której liczą się tylko pieniądze. W końcu stwierdził, że społeczeństwo w którym żyje jest chore. Dlatego wybiera się w samotną podróż na alaskę. Po drodze spotyka obcych ludzi, z którymi ma bliższe relacje niż z rodziną. Film oparty jest na faktach. I jeśli jeszcze go nie oglądałeś, to naprawdę warto.

„Ludzki duch karmi się nowymi doświadczeniami „