Katastrofy ekologiczne, mordowanie zwierząt, wycinka lasów – czemu zabijamy planetę?

przestańcie niszczyć planete

Katastrofy ekologiczne, mordowanie zwierząt, wycinka lasów – czemu zabijamy planetę? Dlaczego człowiek w swym zaślepieniu i chęci zdobycia jeszcze większych pieniędzy niszczy inne istnienia. Czy jest jakiś cień szansy aby człowiek obudził się i zdał sobie sprawę z tego co robi?

Ten temat zawsze wzbudzał we mnie zdenerwowanie i irytacje. Do tej pory nie mogę zrozumieć czemu ludzie to robią – czyli dziś refleksje na temat ludzi , którzy bezwzględnie niszczą planetę, w celach zarobkowych. O ludziach, którzy nie mają ani cienia empatii, którzy nie widzą nic innego niż tylko i wyłącznie zer na swoim koncie bankowym. 

 

Dlaczego gatunek ludzki dąży ku samozagładzie?

Nigdy nie mogłam zrozumieć ludzi, którzy wycinają lasy. Ludzi którzy zanieczyszczają oceany. I tego, że każdego dnia jest zabijane miliony zwierząt po to, aby ludzie mieli co jeść. Mimo, że innego jedzenia mają pod dostatkiem.

Wpajają nam różne informacje przez reklamy w telewizji, a my ślepo jak osły im wierzymy idąc do sklepu i kupując kurczaka na rosół. Wierząc, że mięso, to najlepsze źródło białka. Mówią nam, że jest za mało ludzi na świecie. Dają w Polsce 500+ i ludzie ( którzy nie są gotowi na bycie rodzicami) zaczynają się rozmnażać jak nieświadome króliki przez co kolejne hektary drzew są wycinane pod budowle kolejnych blokowisk. Przez nawierty w oceanach w poszukiwaniu ropy, stwarzają katastrofy ekologiczne zanieczyszczając kilometry oceanów przez co giną nic nie winne zwierzęta.

Codziennie tysiące spalin z fabryk zanieczyszczających środowisko. W miastach rekordowe stężenia smogu…

Nie będę rozwijała tematu myślistwa i zabijania zwierząt dla zabawy, które nadal jest dozwolone !

Przestańcie zabijać planetę!

Na sama myśl mam łzy w oczach. Nie mogę zrozumieć, że można być aż tak egoistycznym myśląc o niczym innym jak tylko o sobie. Nie zważając na zwierząta, które są mordowane i hektarach lasów, które są wycinane. Czy ktoś w tym szaleństwie pomyślał o tym co się stanie kiedy zostaną wycięte wszystkie drzewa? Co kiedy zabijemy wszystkie zwierzęta? Kiedy oceany zaczną się podnosić przez topniejące lodowce. Co wtedy zrobimy?

Zabijamy inne istoty, ale nie tylko… zabijamy także planetę, która nas karmi i bez której nie przeżyjemy!

To przez bezduszność i brak empatii tak się dzieje. I wiecie czego się obawiam, że będzie jeszcze gorzej. Lodowce topnieją, spaliny są wydzielane do atmosfery, a odchody z hodowli zwierząt rozpylane do atmosfery bądź wylewana do rzek i jezior. A ziemia nie jest nieśmiertelna. Jej zasoby się kiedyś skończą. Ale człowiek jak, to człowiek nie myśli na zapas. Dopiero kiedy stanie się jakaś katastrofa może ludzie się obudzą i dostrzegą co robią.

Ziemia, to nasz dom. O który powinnismy dbać, a nie go niszczyć. Zwierzęta są na ziemi po to, aby żyć. Bóg nie zesłał ich po to abyśmy mieli co jeść ! W epoce kiedy wszystko było pod śniegiem i nie było żadnych roślin musieliśmy jeść mięso aby przeżyć. Dziś już nie musimy ! Ale dla wygody nadal je jemy. Nie musimy iść polować jak kiedyś. Wystarczy iść do sklepu i wziąć świeżo zapakowane udka z pod lady. Jest popyt więc jest i podaż. A ludziom, którzy na tym zarabiają miliony, właśnie o to chodzi. Dopóki będziemy jeść mięso dopóty zwierzęta będą zabijane. A środowisko zanieczyszczane.

 

Każda najmniejsza zmiana w naszym życiu zmienia świat

Na codzień nie zawracamy sobie tym głowy. Mówimy – takie jest życie. Jednak każda jednostka zmieniająca swój styl życia małymi krokami zmienia świat. Bo tak jak żyjemy w czasach gdzie jest przełom ludzi, którzy zaczynają się budzić z iluzji i dostrzegać prawdziwy świat w jakim żyjemy, tak każda osoba swoją energią zmienia przyszłe pokolenia. 

Ostatnio słyszałam stwierdzenie: Jeśli jesteśmy na drodze rozwoju osobistego i jakąś wiedzę zgłębiliśmy, nie musimy rozgłaszać prawd na cały świat. Wystarczy, że będziemy się rozwijać, to wystarczy aby kolejne pokolenia rodziły się „mądrzejsze”.

Tak samo jak z paradoksem szympansa. Mniej więcej chodzi o to, że nauczono małpę, która żyła odizolowana od całego świata  myć ziemniaki. Po jakimś czasie małpy z innych wysp umiały myć ziemniaki. Mimo że obydwie grupy małp nie miały ze sobą kontaktu.

 

Tak działa świat i energia, która nas otacza. Wszyscy energetycznie jesteśmy połączeni. Nie musimy zmieniać świata. Wystarczy że sami się zmienimy, a to sprawi, że w przyszłości świat zacznie także się zmieniać. 

 

 

Poczuj swoje ciało-usłysz głos intuicji.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.