Jak myśli wpływają na nasze życie?

 

Nieustanie w Twojej głowie kumulują się jakieś myśli. Większości z nich nie jesteś świadomy. Gdy tylko się przebudzisz myśli zaczynają napływać i odpływać. Nie kontrolujemy ich i zazwyczaj nie masz nad nimi wpływu, ale czy słusznie? Przyglądałeś się kiedyś w jakich kategoriach myślisz? O sobie i tym co Ci się przydarza? Czy ma to jakiś wpływ na nasze życie?

 

Myśli, to energia. Dlatego niesamowicie ważne w jakich kategoriach myślisz. Czy są to myśli pozytywne czy negatywne. Myśli są energią dlatego jeśli myślimy negatywnie taką energię wysyłamy w świat. Energia ta nie jest obojętna dla osób, które nas otaczają, bo raczej nikt nie chciałby przebywać z osobą, która ciągle narzeka i nic się jej nie podoba. Myśli także mają olbrzymi wpływ na poczucie naszej wartości i nasze ogólne samopoczucie. W dużej mierze także, na to czy osiągamy w życiu sukcesy czy porażki.

 

„Człowiek staje się tym, o czym myśli”

 

Głównym powodem tego jak myślimy, są osoby, które nas wychowywały. Małe dziecko jest świetnym obserwatorem. Czuje także emocje swoich rodziców. To jakie mama albo tata ma spojrzenie na życie bądź jak mówi o sobie, dziecko obserwuje, a następnie naśladuje. Gdy przebywamy wśród ludzi, którzy mają pesymistyczne nastawienie do życia, to nam sie udziela. Nie ma możliwości, żyć w rodzinie narzekaczy i być optymistą. Gdy zaczęłam dostrzegać, że myślę bardzo negatywnie mieszkałam jeszcze z rodziną. Próbowałam, to zmienić, ale nie dałam rady. Dopiero gdy się wyprowadziłam i zamieszkałam sama zaczęłam powoli zmieniać swoje nawyki myśleniowe

Negatywna energia udziela się wszystkim. Tak samo energia pozytywna. Gdy żyjesz w rodzinie, która myśli optymistycznie, też będziesz tak myślał.

Negatywne myślenie często powoduje, że czujemy się niewartościowi, niewystarczająco dobrzy, do wszystkich wyzwań podchodzimy „nie uda mi się”, jesteśmy dla siebie bardzo krytyczni, nie widzimy sensu w życiu. Jest to destrukcyjne myślenie, które często podcina nam skrzydła.

Pomyśl co by się stało gdybyś zmienił sposób myślenia. Zamiast krytykować się za źle podjętą decyzje, cieszyć się z przeżycia nowego doświadczenia. Czuć się atrakcyjnie w swoim ciele. Zacząć się więcej uśmiechać i pozytywnie podchodził do każdego wyzwania z myślą, że zrobisz wszystko, aby się udało. Mieć gdzieś zdanie innych na swój temat. Czy takie życie nie byłoby przyjemniejsze?

Jak myśli wpływają na nasze życie

Jak zmienić sposób myślenia?

Jedynym rozwiązaniem jest zacząć obserwować swoje myśli. Zacznij być świadomy każdej swojej myśli. Na początku może to być trudne, ale z czasem będzie to coraz prostsze. Obserwacja myśli według mnie, to najważniejsza rzecz jaką mażemy zrobić we własnym rozwoju. Tylko dzięki obserwacji umysłu, jesteśmy w stanie nad nim zapanować. Za każdym razem gdy w głowie pojawi się negatywna myśl nie ważne czy na swój temat czy na dane okoliczności w życiu należy ją wychwycić w odpowiednim momencie i zamienić myślą pozytywną. Pamiętaj, że na wszystko znajdzie się pozytywny odpowiednik. Gdy pojawi się myśl „jestem paskudny, nikomu się nie podobam” możliwie jak najszybciej należy uświadomić sobie co się pojawiło w głowie i zamienić to słowami” To nie prawda co mówisz. Podobam się sobie” Oczywiście, to są tylko przykłady, aby zobrazować jak powinniśmy się zachować.

 

 

Polecam także inne moje wpisy : Czym jest szczęście?