Dlaczego większość kobiet nie powinna mieć dzieci? Wszystkie Panie, które mnie czytają i które dzieci mają proszę aby nie odebrały tego osobiście. Jest wiele kobiet, które w rolach matki świetnie się sprawdzają. Jednak dziś chce porozmawiać o tej drugiej grupie. Do napisania tego artykułu skłonił mnie jeden film na youtube, na który dziś się natknęłam. Dziewczyna, którą od czasu do czasu oglądam – 19 latka, która mówi otwarcie, że ma borderline dziś poinformowała swoich fanów, że jest w ciąży…

Żyjemy w kulturze gdzie dziecka się od nas wymaga.

  • co sobie ludzie pomyślą,
  • przeznaczeniem kobiety jest urodzić dziecko, 
  • i oczywiście mama napomykająca o chęci bycia babcią

Osobiście potrzeby posiadania dziecka nigdy nie miałam. Jednak u kobiety w okolicach trzydziestki włącza się alarm, że jak nie teraz, to już nigdy. I właśnie wtedy często zachodzą w ciąże. Trzydziestka przede mną…

Dlaczego większość kobiet nie powinny mieć dzieci?

Uważam, że duża większość kobiet nie powinna mieć dzieci. Do tej grupy można zaliczyć młode dziewczyny. Między innymi dlatego, że same są niedojrzałymi dziewczynkami. Czego następstwem jest pokaleczone dziecko, które wychowują. Moja mama miała 19 lat gdy mnie urodziłą. Jestem zdania że, to zdecydowanie za wcześnie. Była jeszcze niedojrzała. Niestety na świecie jest to dość mocno powszechne. Dzieci wychowują dzieci przez co później jest mnóstwo cierpienia i poczucia niesprawiedliwości. Nieszczęśliwe rodziny i brak miłości.

Myślę, że przed decyzją zostania rodzicami powinniśmy dość mocno wsłuchać się w siebie czy to faktycznie jest nasze pragnienie czy tylko społeczeństwa, które warunkuje nas, na posiadanie dziecka.

Z każdej strony jesteśmy programowani. W reklamach widzimy szczęśliwe rodziny przez co później myślimy, że to dlatego jesteśmy nieszczęśliwi, bo nie mamy dziecka.  Jeśli myślisz, że dziecko sprawi, że poczujesz się lepiej, że dzięki niemu staniesz się szczęśliwa, to tylko się rozczarujesz. Mam wrażenie, że dużo kobiet rodzi dziecko, a później dziecko je denerwuje, nie potrafią dać mu tyle miłości ile bobas potrzebuje. Krzyczą na nie, nie spędzają z nim wystarczająco dużo czasu. 

Dziecko nie jest po to abyś była szczęśliwa!

Od dziejów kobieta miała siedzieć w domu rodzić i zajmować się dziećmi, a facet polował i opiekował się rodziną. Wiele cech genetycznie nam po nich zostało. Na przykład to, że życiowym powołaniem większości kobiet jest potomstwo dlatego często kierują nią popędy, których ona sama nie jest nawet świadoma. Już nie mówiąc o kontroli nad nimi. Dlatego wiele kobiet robi coś nieświadomie, a później tłumaczy to sobie:

  • dziecko sprawi że będę szczęśliwa,
  • moje życie nabierze sensu,  
  • na starość będzie miał się kto mną zająć
  • NAJLEPSZE: będę miała dla kogo żyć!

Nie uważacie, że jest to trochę egoistyczne?

Nie chce się rozpisywać na tematy takie jak „przypadkowa” ciąża. W momencie kiedy kobieta zaczyna czuć, że traci partnera bądź gdy on nie chce się określić co do przyszłego wspólnego życia. 

Jakie kobiety powinny być matkami?

Uważam, że kobiety zdolne do bycia matką, to kobiety świadome. Które przepracowały swoje krzywdy. Kochają siebie i są szczęśliwe. Wtedy można począć dziecko jeśli mamy jakąś mądrość mu do przekazania i środki na jego utrzymanie. Jeśli czujemy prawdziwą potrzebę posiadania potomstwa. Z serca, a nie dla zaspokojenia swoich potrzeb. 

[kkstarratings]

Rany emocjonalne z okresu dzieciństwa