Miłość – czym właściwie jest? Dlaczego warto się nią dzieli ze wszystkimi?

Czym jest miłość

Czym właściwie jest miłość?

 

Miłość – każdy pragnie być kochanym. Jest to głęboko w naszej naturze. Gdy jesteśmy kochani czujemy się potrzebni i ważni.

To miłe uczucie gdy wiemy, że jest ktoś kto nas kocha, prawda ?

Skoro miłość daje tyle pozytywnych odczuć, to czemu nie obdarowywać ją każdego? Kochamy partnera, rodziców, przyjaciół i dzieci. Dlaczego jednak nie kochać wszystkich ludzi. Każdego kto stanie na drodze w naszym życiu. Dzielenie się miłością jest czymś absolutnie pięknym. Od dawna wiadomo, że co wysyłasz w świat tego dostajesz więcej. Wiec jeśli podchodziłbyś z miłością do wszystkich, to o wiele więcej miłości byś także dostawał. Jednak zanim przejdziemy do tego jak to zrobić wydaje mi się ze najpierw należy zastanowić się nad tym czym właściwie jest miłość?

Według mnie miłość to:

Dzielenie się z innymi swoim czasem, życiem.

Przecież czasu nie cofniemy. A on ciagle tyka i z każda minuta mamy go coraz mniej wiec jeśli poświęcamy komuś coś co jest ulotne i jednocześnie bardzo dla nas ważne, to jest to jakaś forma miłości do drugiego człowieka.

Uważności.

Można spedzac z kimś czas, a jednocześnie nie być uważnym na druga osobę. Sam czas jest ważny, ale uważności nie jest mniej ważna. Szczególnie w świecie gdzie ludzie nie umieją słuchać. To przy okazji świetny czas aby zacząć ćwiczyć słuchanie drugiego człowieka.

Mówić potrafi każdy, a słuchać niewielu!

Akceptacja.

Tylko dzięki niej jesteśmy w stanie zobaczyć człowieka. Co mam na myśli. Zobaczyć kogoś takim jakim jest NAPRAWDĘ. Nie przez pryzmat swój i swoich wyimaginowanych potrzeb. Tylko dać komuś szanse być sobą. I poznac go. Pozwolić komuś zdjąć swoją maskę i być autentycznym. A następnie akceptować ze wszystkimi wadami i zaletami.

Czułość

Jesteśmy tak pochłonięci różnymi rzeczami, że nie mamy czasu na rzeczy, które daje prawdziwe poczucie miłości i ciepła. A przecież przytulenie drugiej osoby czy powiedzenie, że jest dla nas ważna nic nie kosztuje. A daje tyle radości. Potrzebę przytulenia i dotyku z drugim człowiekiem ma każdy. Nawet ci którzy wydają się szorstcy, niemili, bez uczuć.

Pamiętaj ze czym więcej dajesz tym więcej dostajesz. Warto dzielić się z innymi bliskością i czasem. Warto ludzi akceptować takimi jakimi są. Bardzo mało tego jest w otaczającym nas świecie. Dlatego jest to tak bardzo pożądane i potrzebne. Nie ograniczajmy się do partnera i dzieci. Kochajmy wszystkich. Uśmiechaj się, przytulaj, słuchaj uważnie , współczuj, kochaj.

Dzięki temu zyskujesz TY, druga OSOBA, ale i cały ŚWIAT. Ponieważ jeśli dasz innym trochę miłości oni zaczną dzielić się nią dalej. Nie wiem jak to działa, ale tak jest 🙂

Przecież, to miłe uczucie dzielić się czymś co masz 🙂

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.