5 zasad życia  

Każdy kieruje się jakimiś wartościami w życiu. I niezależnie kto jakie ma wartości uważam, że pięć niżej wymienionych jest bardzo uniwersalnych i powinien stosować je każdy. Polska słynie na całym świecie z tego, że jesteśmy bardzo smutni. Gdy idziemy ulicą to mamy minu jak na skazanie. A gdy ktoś się do nas uśmiechnie, to czujemy się nie swojo i zaczynamy myśleć „czy z nami jest coś nie tak”? 

A gdyby każdy z nas zastosował się do 5 zasad i stosował je w życiu, to nasz świat i ludzie byli by zdecydowanie przyjemniejsi. 

 

Wdzięczność 

nie każdy z nas jest świadom tego, że wdzięczność to wielka rzecz. Kiedy jesteśmy za coś wdzięczni, to magicznym cudem zaczynamy mieć coraz więcej powodów do tego aby odczuwać jej coraz więcej. Kiedy ktoś coś dla ciebie zrobi to podziękuj mu – często o tym zapominamy. Zacznij dostrzegać i być wdzięczny za drobiazgi. Podziękuj przyjacielowi bądź mężowi za to, że przy tobie jest. Wieczorem podziękuj samej sobie za to, że wytrwałaś ciężki dzień w pracy. Rano poczuj wdzięczność za słońce za oknem. Poczuj wdzięczność za to, że żyjesz. To wydaje się błahe, ale sprawia, że gdy zaczynamy być wdzięczni to przyciągamy coraz więcej powodów do wdzięczności. Dlatego warto.

5 zasad życia

Co zrobiła by miłość

Kiedy znajdziesz się w jakiejś trudnej sytuacji. Nie wiesz jaką podjąć decyzje. Jesteś zła na partnera bądź przyjaciółkę. Milion myśli w głowie i zero rozwiązań. W takim wypadku warto usiąść i zastanowić się „co by zrobiła miłość na moim miejscu”. Więc kiedy koleżanka Cię wystawi do wiatru. Przez co czekałaś 30 minut na nią w knajpie, bo nie raczyła napisać smsa. To Ty zamiast się złościć, obrażać, i zasypać ją sms-ami że na nią czekałaś i mogła chociaż cie wcześniej poinformować. Po prostu usiądź i zadaj sobie, to krótkie pytanie. Miłość, w która ja wierze powiedziała by „ ok, nic się nie stało, ale chciałabym abyś następnym razem mnie poinformowała wcześniej”

Nie oczekuj za wiele

To złota zasada, która rozwiązuje wiele problemów. Brak oczekiwań, to brak rozczarowania. Oczywiście nie możemy całkiem pozbyć się oczekiwania od innych osób. Na przykład szef, który ma pracowników musi oczekiwać od nich wykonywania swoich obowiązków. Płacę wam pieniądze za czas, który mi poświęcacie więc oczekuje, że wywiążecie się z obowiązków. Jednak są sytuacje kiedy oczekiwania względem innych osób są błędem. Bo gdy w sytuacji kiedy od partnera oczekujemy, że kupi nam na urodziny, które masz za 2 tygodnie, torebkę louis vuitton, którą pokazałaś mu ostatnio na wystawie sklepowej, to będzie spore rozczarowanie kiedy dostaniesz bransoletkę z Zary. 

Kiedy oczekujesz i nastawisz się psychicznie na spotkanie z córką. Następnie do niej piszesz, a ona odpowiada, że nie chce jej się, to poczujesz bardzo nieprzyjemne uczucie. Dlatego powinniśmy zwracać uwagę na to co robimy sobie sami we własnych głowach

wdzięczność

Akceptuj życie i wybory innych

Jest pewien typ ludzi, którzy nie potrafią zaakceptować tego co im się w życiu przydarzyło, co uważam, że jest dużym błędem. Na przykład żonie umiera mąż i zostaje wdową w wieku 33 lat. Aby było bardziej dramatycznie, to załużmy że kobieta zostaje sama z trójką dzieci. W takiej sytuacji może opłakać męża, ale zaakceptować sytuacje, w której się znalazła wziąć życie we własne ręce, ogarnąć się i zacząć żyć dalej. Jest też druga opcja nie zaakceptować śmierci męża zrobić z tego życiową tragedie i zmarnować sobie resztę życia użalając się na prawo i lewo jak on jej mógł to zrobić.

Druga częsta sytuacja, to rozstanie kobiety z mężczyzną. Kobieta zakochuje się w facecie są przez chwile razem, ale on zaczyna dostrzegać że, to nie jest to co go interesuje więc zrywa z dziewczyną. Kobiety często w takich sytuacjach nie potrafią po prostu zaakceptować wyboru partnera, że chce iść inną drogą. Płaczą tupią nogami i zaczynają obmyślać w głowie plan „co by tu zrobić aby do mnie wrócił”. Czy to jest miłość? Nie mnie oceniać. Ale moje pojęcie miłości, to kiedy kogoś kocham, a on stwierdził że będzie szczęśliwszy sam bądź z kimś innym, to akceptuje to. 

 

Nie traktuj życia tak poważnie

niektórzy traktują życie śmiertelnie poważnie. A mianowicie mam na myśli, że bardzo przejmujemy się tym co myślą o nas inni. Przejmujemy się tym co sąsiedzi pomyślą, co koleżanka powie, zastanawiamy się co inni o nas powiedzą, czy nas obgadują. Zastanówmy się nad tym – czy to ma jakieś dla nas znaczenie, co inni o nas mówią? Według mnie żadne. Ja wiem kim jestem, a inni od zawsze gadali i gadać będą. Inną sprawą jest to, że inni tak bardzo nie gadają jak nam się wydaje. Nie jesteśmy pępkiem świata. Każdy ma swoje życie i swoje problemy i w większości dnia właśnie, to zaprząta nasze głowy. Wpadłam niedawno na ciekawą dziewczynę, która przerobiła piramidę potrzeb. W orginalnej wersji są potrzeby fizjologiczne, bezpieczeństwa, przynależności, uznania i na samej górze potrzeba samorealizacji. Nowa wersja wyglądała tak JA,JA,JA,JA, INNI 🙂

piramida potrzeb

 

Świetnie to ukazuje co jest dla nas najważniejsze w życiu i czemu poświęcamy najwięcej myśli. 

 

Szczęście i sens życia. Czym one są?